piątek, 17 sierpnia 2012

Stwórz motywacyjne otoczenie


Otocz się motywacją. To jest możliwe. Ale aby zacząć tworzyć motywacyjne otoczenie, warto w ogóle zacząć czym jest motywacja. To połączenie motywu i akcji – wykonując akcje, trzeba znaleźć motyw, dla którego ją wykonasz. Ten motyw to nic innego jak uczucie zapału, chęci i podniecenia, składające się na wszelakie działania motywacyjne.

Wiedząc już, czym jest motywacja, można przystąpić do działania i tworzenia motywacyjnego otoczenia. Jedną część już maz – siebie, pozytywnie nastawionego, który przede wszystkim CHCE. 

Dalej, trzeba przyjrzeć się swojemu materialnemu otoczeniu. Jeśli otacza cię bałagan, wiele rzeczy rozpraszających uwagę brudne kubki i niewyniesione śmieci, ciężko będzie z motywacją. Wypadało by… posprzątać. Panując nad otoczeniem, w którym się znajdujesz możesz stworzyć motywacyjne warunki.

Następnie, zastanów się co tak naprawdę cię motywuje. Może gdzieś w zeszycie masz zanotowany cytat, po którym zawsze czujesz przypływ energii? Jeśli tak, napisz go dużymi literami i powieś na tablicy korkowej nad biurkiem czy też na łóżku. Mając go w zasięgu wzroku, ile raz na niego spojrzysz, będziesz czuł wewnętrzną siłę. 

Następnie zastanów się nad ludźmi ciebie otaczającymi. Jeśli dopada cię zniechęcenie i brak motywacji, czy masz takiego znajomego, do którego dzwoniąc od razu czujesz się lepiej? Jeśli tak, gratulacje! W twoim życiu nie ma miejsca na jej brak, bo wtedy chwytasz za telefon i dzwonisz do najlepszego przyjaciela, który samą rozmową potrafi zmienić twoje nastawienie.

Pod ręką dobrze jest też mieć książki i artykuły mające działanie motywujące – jest takich pełno na Internecie. Czasami niekoniecznie musi to być książka stricte o sile motywacji, ale na przykład ulubiona lektura inspirującego autora, motywacyjny obraz czy przedmiot.

Uzbrojony w takie otoczenie i chęci możesz osiągać sukcesy nie tylko w życiu prywatnym, ale także w życiu zawodowym – wystarczy tylko chcieć i kontrolować otoczenie, aby nie wkradały się w nie elementy demotywujące i zniechęcające do codziennego działania.

Pozdrawiam,
Aneta Pawlus

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz